W dniach 17-20 września 2014 roku w Płocku odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym.

Organizatorem wydarzenia była SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. W zawodach wzięło udział 39 najlepszych drużyn z całej Polski.

Przez trzy dni startujące załogi brały udział w konkurencjach polegających na wykonaniu jak najlepiej procedur ratowniczych wynikających z charakteru zaaranżowanego zdarzenia. Wszystkie przygotowane zadania odzwierciedlały rzeczywiste sytuacje, z jakimi zespoły ratownictwa medycznego muszą radzić sobie w codziennej pracy. Zespoły miały szansę sprawdzić swoje umiejętności podczas sześciu konkurencji – pięciu medycznych i jednej sprawnościowej. Wszystkie konkurencje zostały zorganizowane na terenie dwóch powiatów – płockiego i gostynińskiego.
Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbyło się 17 września 2014 roku (środa) się o godz. 16:00 w Hotelu Kawallo w miejscowości Studzieniec k. Płocka. Pierwszego dnia w późnych godzinach wieczornych rozpoczęły się konkurencje nocne.  Oficjalne zakończenie odbyło się 20 września 2014 roku (sobota) na placu przed Urzędem Miasta w Płocku. Podczas zakończenia zostały wręczone nagrody dla trzech najlepszych drużyn spośród wszystkich załóg biorących udział w zawodach:

I miejsce – Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie


II miejsce – Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu

III miejsce – Bielskie Pogotowie Ratunkowe

IV miejsce – SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku

oraz dla zespołów, które wygrały poszczególne konkurencje.
Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli: Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki oraz Polska Rada Resuscytacji.

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Grzegorz Kudła
  • Data udostępnienia w BIP: 2017-04-20 05:55:24
  • Informacja zaktualizowana przez: Grzegorz Kudła
  • Data ostatniej aktualizacji: 2017-04-20 05:55:24
  • Liczba odsłon: 2278
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 1136657]

przewiń do góry